pozadie

Anderlecht Brusel - SPARTAK TRNAVA 29.11.2018

Anderlecht Brusel - SPARTAK TRNAVA 29.11.2018

Posledný európsky výjazd v roku 2018 je za nami. Konečne naše cesty smerovali na západ a užili sme si konečne aj niečo iné ako Balkán alebo východ. Na výjazd do Bruselu sa vypravilo približne 600 fanatikov (v tom 20 kusov Korona Kielce). A za seba môžem skonštatovať, že to bol najlepší výjazd v tomto roku.

To, že v Bruseli bude kopa správnych ľudí bolo jasné už po žrebe Európskej ligy, keď v ihneď po vyžrebovaní a oznámení termínu behom 3 hodín predalo cez 50 kusov leteniek z Bratislavy. Pri sledovaní cien v iných mestách a postupnej nedostupnosti leteniek z Bratislavy, Budapešti, Viedne bolo po internete vidieť aj fanúšikov, ktorí leteli z Krakova či Prahy. Pri rannom príchode na letisko do Bratislavy bolo možno vidieť prakticky len Trnavakov a Marcela Merciaka, ktorý sa určite potešil, že po 10 rokoch znovu vychytal letecký výjazd s fanúšikmi Spartaka. Najskôr bol na letisku veľký poplach, že lietadlo nevzlietne z dôvodu, že nie všetci sme mali konfekčnú veľkosť. Kvôli mne, Gazzovi a Denisovi M. bola spoločnosť Ryanair nútená vymeniť gumy na lietadle za pieskové. Potom bolo už všetko v poriadku a mohli sme nastupovať do lietadla. Lietadlo vyzeralo, že už dlhšiu dobu nie je v najväčšej sláve. Odhadom zažívalo najväčšiu slávu za pamätnej Peczeho éry. Bol to klasický dobytčák ako používajú železničiari u nás, len s tým rozdielom, že teraz budeme letieť. Ak by toto lietadlo malo nižšiu výbavu, tak by sme sedeli na zemi a bez jedného motora. Optimizmom nás nenaplnilo ani to, že zadné krídlo bolo k lietadlu prilepené lepiacou páskou. To som však všetkých ukľudnil, že je to v poriadku, lebo dobre viem aké sú lepiace pásky pevné a čo všetko sa dá s nimi opraviť. Pred štartom nás ešte rozsadili, aby sme nerozhodili ťažisko lietadla. Prekvapením bolo, že prvýkrát nás chcela letuška otočiť až keď sme stáli na vzletovej dráhe. Ja osobne som túto vyhrážku očakával omnoho skôr. Let bol relatívne kľudný, sem tam nejaký chorál na čo prišla znovu letuška s poprosením o kľud z dôvodu výskytu legendárnych rodín s deťmi na palube. Asi si nevšimla, že jediné deti na palube mali na sebe trnavské dresy a chorále spievali s nami. Pri pristávaní nastal problém s brzdami a v momente, keď sme si mysleli, že namiesto dráhy zastavíme až v centre Bruselu, to pilot zachránil a šťastne sme vystúpili na zemský povrch.

Po presune do Bruselu a vzhliadnutí mesta sa rozhodujeme, že sa bude lepšie presunúť do Mechelenu. Mesto podobné Trnave sa nám zdá oveľa vhodnejšie na obed ako Brusel. Na obed sme sa rozhodli dať si typické belgické jedlo, takže vchadzame do reštaurácie s názvom Istanbul Kebap. Keď už sme v krajine kde tečie teplá voda celý deň a dokonca tam majú elektrinu aj v domácnostiach a nielen na úradoch ako u nás, tak sa rozhodujeme pre ďalší presun, tentokrát do Antverp. Aby ste si nemysleli, že sme úplní kokoti, tak v Amtverpach obdivujeme Rubensove obrazy, katedrálu Panny Márie a iné pamiatky. Bohužiaľ pre nás je Belgicko krajina, kde sa pracuje aj na renovácii mesta nie len keď to horí a na viacerých budovách je lešenie. Keďže pri stavbe sa môžeme odfotiť aj v Košolnej. Takže ďalší tip z našej cestovateľskej poradni je nasledovný: Keď nehrá tvoj klub, tak necestuj v novembri nikam kde by sa mohlo aj pracovať. Len sa zašpiníš a nič neuvidíš. Návrat do Bruselu je zaujímavý. Na stanici stojí približne 40 vojakov. Kukám na Denisa, že to asi kvôli tebe, keďže si fotil v katedrále kde bol zákaz fotiť (mimochodom to bola najväčšia rebélia prvého dňa). Večer sa presúvame do centra Bruselu, kde máme stretko na ktorom je účasť cca 70 Trnavakov. Avšak po celej ceste stretávame viacero známych tvárí a prakticky v každej uličke centra je možné stretnúť niekoho, kto pochádza z najlepšieho mesta sveta (poznámka redakcie: pre nechapavych je to Trnava).

Ráno zisťujeme, že na hoteli sme - 1 kus. Takže namiesto štvrtkového posedenia v centre nastáva patracia akcia pi Bruseli. Našťastie jedného z nás nachádzame približne kilometer od nášho hotela. Takže sme znovu plný počet. Od jednej je opäť stretko v centre Bruselu. Pri pohybe po centre nás urážajú žobráci, ktorí si od nás slovenskej chudoby pýtajú v metropole Európy peniaze. V reakcií si pýtame my peniaze od nich, keďže im vysvetľujeme, že Slováci majú ešte menej ako oni. Po tom, čo sa jeden z bezdomovcov išiel nad nami zľutovať a chcel nám dať jeho úbohú vyžobranú bruselskú almužnu 2 500€, tak to odmietame s vysvetlením kto nič nemá, nemá čo stratiť. Z baru neustále počuť chorále a postupne nás polícia presúva do metra kde máme vybavený špeciál k štadiónu.

Na štadión nás púšťajú približne 45 minút pred futbalom. Potešia detaily ako napríklad slovenskí predavači a predavačky v bufetoch. Máme k dispozícii dva sektory, z ktorých zaplnime cca 75% kapacity (nech tu je aj matematické okienko). Support je od úvodu kvalitný, len je škoda, že tieto sektory sú predelené sklom. Pri prekrikovacke Spartak - Trnava je vidieť, že na hlavnej tribúne môže byť kľudne ďalšia 50ka, možno stovka našich. Na našom plote visí 5 získaných vlajok od Anderlechtu. Sektor domácich, ktorí neustále robia ramená má pre nich bohužiaľ veľmi nevýhodnú pozíciu, keďže sú pod nami a pravidelne po ich reakciách dostávajú ochutnať trnavskú špecialitu. Tzv. Trnavskú sprchu belgickým pivom. Od januára dostupné aj v Kúpeľoch Piešťany. Cez polčas sa "pokúšajú" dobyť k nám do sektora, ale zostáva to len pri buchaní po skle. Naši chalani sa snažia dostať k nim cez bránku, ale zasahujú belgickí čerti. A to je všetko zaujímavé k futbalu.

Po ceste sa opäť vyberáme do centra, kde sa zabávame do hlbokej noci. Piatok večer letíme späť a Ryanair sa poučil z prvého letu a berie vystužené lietadlo. Mikrofón od kapitána preberá na palube už Gazza a začína trnavská afterparty. Opäť si ju užíva Marcel Merčiak, ktorí sa rozhoduje po zhliadnutí toho akí sme dať si antidepresívnu tabletku a nejako ten let prežiť. Pri pristávaní to pilot hodí o zem ako generál Štefánik v Ivanke, ale našťastie má k dispozícii lepší stroj.

V nedeľu všetci Ružomberka! Trnava do teho!!!

Anketa

SVINA

Fotky

trenčín : Spartak 17,4,2015
Spartak - Košice by prin

Odporúčame


Prihlásenie

Galérie

Ligová tabuľka

Team Body
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
110
120